top of page
Фото автораВіктор Пронь

Доброякісне пароксизмальне позиційне головокружіння (ДППГ)

Оновлено: 11 жовт. 2023 р.


Доброякісне пароксизмальне позиційне головокружіння
Доброякісне пароксизмальне позиційне головокружіння

Зустрічається приблизно у 50% пацієнтів , які скаржаться на головокружіння у віці від 65 років і старше. Іноді ДППГ має безперервний перебіг, іноді рецидивуючий, часто минає самостійно через кілька тижнів або місяців.


Механізм розвитку симптомів ДППГ пов'язаний з патологією вестибулярного апарату. Це дуже невеликий за розміром орган, розташований в середині скроневої кістки, функцією якого є визначення положення тіла в просторі. До його складу входять три півколові канали та два мішечка заповнені рідиною- ендолімфою. При ДППГ в півколові канали потрапляють невеликі піщинки (отоліти), які вільно плавають в ендолімфі, і при зміні положення тіла вони сильно подразнюють потік ендолімфи і через це викликають напад сильного головокружіння.


Проявами ДППГ є напади запаморочення, які виникають лише при зміні положення голови (повороти в ліжку, нахили голови). Тривалість 5-30сек, протягом яких головокружіння спочатку наростає , а потім стихає. Напад може супроводжуватись посмикування очних яблук, нудотою, відчуттям обертання предметів.


Лікуванням ДППГ займається лікар невропатолог або отоневролог.


Для діагностики проводяться спеціальні проби, провівши які лікар з високою ймовірністю може підтвердити діагноз. Для виведення отоліта з напівколового каналу існують спеціальні лікувальні маневри, якими повинен володіти лікар. Після успішного проведення маневру напади повинні припинитись, хоча відчуття нестійкості при ходьбі може залишатись ще до двох тижнів. В подальшому лікар призначає для домашнього виконання комплекс вправ для тренування вестибулярного апарату. Також при потребі можуть назначатись деякі медикаменти.


Що не слід робити, якщо ви виявили в себе схожі симптоми? По-перше займатись самолікуванням і пам’ятати, що саме лікар встановлює діагноз і призначає лікування. По-друге, якщо лікар встановив вам діагноз ДППГ, не варто панікувати і боятись. Захворювання має доброякісний перебіг, успішно лікується і не несе ніякої «серйозної» загрози життю.



644 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page