top of page
Фото автораВіктор Пронь

МОЗОК І ПАМ'ЯТЬ

Наш мозок володіє дуже багатьма різними важливими функціями. Однією з них є робота з інформацією, саме тому його порівнюють з комп'ютером. Мозок не тільки постійно отримує інформацію про навколишній світ, але й зберігає і накопичує її. Процес запам’ятовування, збереження й наступного відтворення того, що людина раніше пізнала, переживала чи робила, називається пам’яттю. І це має надзвичайно велике значення. Адже абсолютно все, що ми знаємо та вміємо – це все завдяки здатності мозку запам’ятовувати й зберігати в пам’яті здобуті знання, думки, пережиті почуття. Здатність мозку до запам'ятовування залежить від багатьох різних факторів: генетичних особливостей (спадковості), стану психічного і фізичного здоров’я, способу і особливостей життя; виховання й освіти. Функція пам’яті, як і всі інші психічні процеси, може змінюватись протягом нашого життя і має свої вікові особливості. Після 60 років, тим більше при наявності таких факторів ризику, як часті стреси, депресія, перевтома, проблеми із судинами, перенесений інсульт, зайва вага, порушення обміну речовин, малорухливий спосіб життя, починається процес старіння та погіршення пам’яті. Проте чисельні дослідження показали, що ми можемо вплинути на цей процес і допомогти запобігти зниженню пам’яті. Таким чином ми можемо зменшити ризик деменції. Для цього треба дотримуватись деяких основних здорових звичок: залишатися фізично активним, достатньо спати, не палити, зберігати активні соціальні зв’язки, не допускати надмірного вживання алкоголю, дотримуватись збалансованого здорового харчування. Надзвичайно важливими є практики, які стимулюють утворенню нових нейронних зв'язківяк, і ми можемо використати їх для підтримки хорошого функціонування пам’яті.


1. Продовжуйте навчатись новому. Знайдіть собі власне хобі, оволодійте якоюсь новою навичкою чи видом діяльності (плетення, шиття, приготування нових видів страв, малювання, танці та інше) ‒ це допоможе зберегти розум ясним.

2. Читайте багато художньої літератури, дивіться художні фільми і обговорюйте їх зі своїми рідними

3. Повторюйте кілька разів матеріал, який ви вивчаєте, таким чином, ви зміцнюєте пам’ять та закріплюєте набуту інформацію.

4. Будьте фізично активні. Помірні регулярні фізичні вправи покращують мозковий кровообіг а також стимулюють виділення в організмі різних біологічно активних речовин, які чинять позитивний вплив на весь організм.

5. Слідкуйте за своїм харчуванням, не споживайте багато шкідливих жирів та фастфуду, обмежити вживання солодкого та солі. Старайтесь збільшити споживання продуктів, що містять омега-3 поліненасичені жирні кислоти, вітаміни групи В, антиоксиданти та мікроелемент магній. Проте іноді, незважаючи на всі профілактичні заходи, порушення пам'яті можуть прогресувати. До цього треба поставитись дуже серйозно, так як це може свідчити про розвиток деменції і дегенеративних захворювань головного мозку, таких як Хвороба Альцгеймера. В цьому випадку варто звернутись до лікаря-невролога, який з допомогою обстеження та проведення спеціальних тестів може встановити правильний діагноз та призначити прапарати, які будуть сповільнювати процес втрати пам'яті, а якщо звернутись на ранніх етапах то можна навіть покращити пам'ять.

2 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page