top of page
Фото автораВіктор Пронь

Невропатія лицевого нерву (НЛН)

Оновлено: 11 жовт. 2023 р.

Невропатія лицевого нерву (НЛН) це захворювання периферичної нервової системи яке проявляється парезом або паралічем мімічних м’язів з однієї сторони обличчя. Лицевий нерв займає перше місце по частоті уражень всіх нервів.

Хворіють на дану недугу люди різного віку, але частіше молодого та середнього, причому жінки хворіють частіше за чоловіків.

Ураження лицевого нерву може бути спричинене різними факторами. Частіше всього причиною НЛН є інфекції (грип, паротит, оперізуючий герпес), також травматичні пошкодження лицевого нерву при переломі пірамідки скроневої кістки, переломі основи черепа. Судинні захворювання, цукровий діабет, анатомічно вузький кістковий канал по ходу нерву належать до факторів ризику, які збільшують ймовірність розвитку НЛН. Але в ряді випадків видимої причини НЛН виявити не вдається.

НЛН розвивається, як правило гостро. Людина відмічає різку появу асиметрії обличчя. З одного боку може бути опущений кут роту, людина не може повністю закрити око або надути щоку.

При появі описаних вище симптомів необхідно якомога раніше звернутись до невропатолога. Лікування НЛН необхідно починати при перших проявах захворювання. Комплексне лікування НЛН включає медикаментозні препарати (протинабрякові, судинні, вітаміни) та фізіотерапевтичні методи. Одним з найбільш ефективних методів лікування НЛН є рефлексотерапія, метою якої є стимуляція ураженого нерву, шляхом впливу на біологічно активні точки, пов’язані з лицевим нервом. Рефлексотерапію оптимально починати з 7-10 дня від початку захворювання, поєднуючи її з медикаментозним лікуванням та лікувальною физкультурою для мімічних м’язів обличчя.

Прогноз при своєчасному зверненні та правильному лікуванні досить сприятливий. Можливе повне відновлення функції уражених мімічних м’язів. Але у важких випадках, при затягуванні зі зверненням до лікаря та несвоєчасному початку лікування збільшується ризик розвитку постневротичної контрактури мімічних м’язів, яка дуже слабко реагує на лікування.

Статтю підготувала лікар-невропатолог, рефлексотерапевт Давиденко Тетяна Георгіївна.

22 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page